Kinderdijk haalt onverwacht het kampioenschap binnen!
12 mrt 2007

Een winderige zaterdag op sportpark Molenzicht met de wedstrijd Kinderdijk tegen Valto. Valto komt uit het kleine plaatsje De Lier, zij zijn gewend om tussen de kassen te spelen. Het is een compleet ingebouwd terrein en windstil. Daar had Valto in Alblasserdam ook zeker problemen mee. Binnen no time stond Kinderdijk voor met
6-0. Doelpunten van Jacques, Marcha, Martijn, Wim, Marcha en weer Jacques.

Valto probeerde nog wel wat te doen en kreeg ook binnen 3 minuten 2 strafworpen mee maar die werden beide gemist, mede door de wind. Na het eerste kwartier, met die 6 Kinderdijkse doelpunten, stagneerde de score. Valto die stug achterverdedigde haalde het baltempo eruit maar deze tactiek leverde voor hen niets op. Als je een megascore in het vooruitzicht, voor Kinderdijk, dan natuurlijk niet meetelt.

Het tweede gedeelte van de eerste helft was wel in het voordeel van Kinderdijk ondanks dat ze niet veel scoorden. Saskia miste een mooie uitgespeelde kans en Martijn miste een strafworp. Wieteke scoorde door middel van een afstandschot de 7-0, wat ook de ruststand was.

Valto probeerde nog iets de te doen in de eerste helft en kreeg nog een strafworp die wederom werd gemist. Ze hadden een hele rust om over hun tactiek voor de tweede helft na te denken en een eerste doelpunt te scoren.

Tijdens de bespreking in de rust was er toch iets goeds besproken want in de eerste aanval na de rust scoorde Valto de 7-1. Valto was het eerste kwartier van de tweede helft niet de enige die verzuimde te scoren, Kinderdijk verzuimde dit ook te doen.

Ik had inmiddels gebeld met Bolnes en had vernomen dat daar de ruststand 5-9 was in het voordeel van TOP (a) . Ik dacht even dat ze een grapje maakte maar ........ eerst deze wedstrijd winnen dan de rest. Maar toch had ik de tussenstand doorgegeven aan de supporters van Kinderdijk en er ging een gejuich op langs de lijn.

Kinderdijk kreeg gelijk een opleving en Jacques en Erwin scoorden de 8-1 en 9-1. Oke Valto had ook een kleine opleving en scoorde 9-2, maar hoogstaand was het niet.
Vervolgens scoorde Wim en Erwin (2x)en werd het 12-2. Marco Boekestijn van Valto scoorde zijn derde voor Valto, 12-3 wat ook de einduitslag was. Kinderdijk had netjes gewonnen en wat nu!

Ik had voor de laatste keer contact gehad met Klokradio en had ook vermeld dat met de tussenstand van Bolnes zoals het er nu voorstond, Kinderdijk vandaag kampioen zou zijn.
Maar goed het was een tussenstand.
Ik na de uitzending weer bellen en het was 8-11 stukje dichterbij gekomen maar TOP stond nog steeds voor! Met nog ruim 10 minuten te spelen. Ik moest natuurlijk nog even mn spullen opruimen van de radio en toen ik daarmee klaar was ben ik nog een keer gaan bellen. Het was 11-14 met nog een paar minuten te spelen. De spanning in de kantine steeg, maar daarbij ook het rare gevoel, zou het dan echt zo zijn dat ze vandaag kampioen zouden worden. Een laatste telefoontje naar Bolnes gaf het verlossende antwoord Bolnes had
12-15 verloren en hierdoor was Kinderdijk KAMPIOEN geworden.

Niet verwacht dat het die dag zou gebeuren, maar ze hebben er allemaal hard voor gewerkt. 's Avonds een drankje eerst nog bij de korfbal en na wat te hebben gegeten bij Montana, werd er nagevierd in Bliecks. Een gezellige avond, die volgende week dunnetjes met een heleboel mensen wordt overgedaan.

Mensen kom massaal kijken volgende week in Rhoon, en verkleed je in de clubkleren en schmink er op los. En vergeet niet 's avonds is een feestje in de kantine.

Ik wil iedereen die heeft bijgedragen aan het kampioenschap feliciteren met het behaalde succes!

Janet van Felius